Blog

2020-08-22
Cześć Wam, długo zwlekałem z uruchomieniem nowego systemu rezerwacji online. Nie mogłem się przemóc, aby znów siedzieć przy komputerze po 20 godzin, zamiast 20 godzin w podróży. Ale niestety zmusiło mnie z dnia na dzień zdrowie. Muszę na jakiś czas zostać na miejscu i kurować się, rehabilitować swoje nogi, aby dalej chodzić i nie kuśtykać. Dlatego jest argument, aby uruchomić doskonałe narzędzie dla branży turystycznej w dobie obecnej sytuacji i stworzyć rozwiązanie, które umożliwi Nam przeżycie w czasie pandemii, a także stworzyć
nowy model pracownika w branży turystycznej, pokrótce nazwałem go konsultantem concierge. Takiej osoby mi w życiu ciągle brakowało. Budzę się rano, nie mam śniadania. A może ktoś by dokonał dla mnie zakupów i przyniósł do domu? a może jeszcze przygotował? Ale są także problemy, które nie wiem jak rozwiązać. Przestała mi działać klimatyzacja w samochodzie. No pytanie, kto i za ile i na kiedy mi taką klimatyzację zrobi? Hm mam problem z zapaleniem stawu skokowego? Gdzie udać się? Kto mi pomoże? Zadzwoniłem już do 20 kilku chirurgów w zachodniopomorskiem.... terminy na wrzesień, a ja zwijam się z bólu....nad morzem. A kto mi może pomóc, aby umyć samochód? I w ten sposób powstał pomysł - człowieka renesansu, komputera, usługodawcy, który może mnie by wyręczył w tych poszukiwaniach i czasem bezskutecznych, i jest pomysł na - konsultanta concierge, któremu mogę wszystko zlecić i nie przejmować się niczym. Na czym to polega? Zgłaszam zapotrzebowanie, opisuję problem i on czy ona organizuje mi wszystko, łącznie z wynegocjowaniem ceny, terminu realizacji usługi i warunkami. I w końcu widzę, że mogę funkcjonować. Concierge zorganizował mi naprawę samochodu, umówił mnie na wizytę u chirurga, który rozwiąże mój problem i ma bardzo dobrą opinię, jako lekarz, ktoś mi umył samochód, rano dostarczono mi już śniadanie i cały zapas napoi na weekend, bez konieczności wnoszenie ich do domu, wszystko dostarczono mi do kuchni i lodówki.
I taką właśnie usługę potrzebuje dzisiaj każdy, niekoniecznie mający więcej pieniędzy. 
Dlaczego? A więc pokrótce wyjaśnię. Osoba z concierge współpracuje na stałe z firmą zajmującą się naprawą klimatyzacji i ma umowę na prowizję, za każdego podesłanego klienta, ale jednocześnie sprawdza dostawcę, czy cena jest konkurencyjna, obdzwaniając, przynajmniej 2-3 zawsze innych dostawców, proponując też owocną współpracę. Tym samym zapłaciłem za naprawę klimatyzacji kwotę, która jest rynkowa, wcale nie więcej, a concierge i tak zarobiło, biorąc prowizję. Zakupy zostały mi dostarczone przez kuriera, który po dostawie śniadania, odebrał ode mnie samochód i zawiózł do naprawy, zgodziłem się też na myjnię, ponieważ samochód był już zabrudzony. W międzyczasie znaleziono mi wolnego chirurga na prywatną wizytę i skorzystałem z niej, ale w bezpośrednim prywatnym gabinecie, o czym nie miałem pojęcia, jak go znaleźć itd. ale i tak była wizyta taniej niż w prywatnej przychodni, w której termin realizacji był odległy. Tym samym dałem zarobić concierge, ale mam wszystko załatwione profesjonalnie,  i  w tym czasie, zamiast szukać, dzwonić i kombinować wymyśliłem właśnie rozbudowany system rezerwacji turystycznej o usługi dnia codziennego, a sam concierge wiąże się z tym,  że także skorzystam wkrótce z usług turystycznych i ubezpieczeniowych.
Opracowałem sobie także mój profil Klienta, co i jak concierge ma mi załatwiać?
Oczywiście concierge sobie zarabia na prowizjach.
Ale jest jeden ważny element, że jak chce mieć go dostępnego, jak
swoją prywatną asystentkę, to muszę ją oczywiście opłacać.
Zgodziłem się w myślach, że jak zechce
150 zł miesięcznie, i będzie dostępna 24 h, to przecież mnie stać na taką asystentkę.
Dałem jej mój profil, czym ma zajmować się i pracuje... a ja w końcu
mam wolny czas i mogę rozwijać ten właśnie system.


Mój Profil

Jedzenie
Biedronka
Aldi
Kaufland
Samochody
Warsztaty samochodowe
Serwis opon
Myjnia
Wymiana oleju i filtrów
Blacharz i lakiernik
Awaryjne otwieranie drzwi
Gościu, który ogarnąłby samochód
Ktoś, kto by prowadziłby dokumentację napraw i potrzeb - samochody
Stacje paliw
Shell
BP
Orlen

Myjnie
Myjnia Orlen
Myjnia PKS
Myjnia jakaś prywatna

Usługi dla mnie
Fryzjerzy
Zleceniobiorcy
Kierowcy
Usługi inne
Kantor
Pewny kurs wymiany, waluta na telefon z dostawą
Kurierzy
Ludzie organizujący dostawę
Firmowe sprawy
Księgowy
Radca prawny
Obsługa korespondencji trudnej
Zdrowie
Lekarz ortopeda
Podróże
Konsultant, który przygotuje ofertę noclegu
Konsultant, który zorganizuje przejazd od drzwi do drzwi
Konsultant, który kontraktuje i zawiera umowy
Konsultant, który będzie rejestrował moich nowych klientów i dotychczasowych